عسل یک و یک مرغوب را با چوب کبریت از نوع تقلبی آن تشخیص دهید

عسل معمولی یا پاستوریزه شفاف و صاف است. فرآیند پاستوریزه کردن ظاهر عسل یک و یک را بهبود می بخشد ماندگاری آن را افزایش می دهد و سلول های مخمری را که می توانند بر طعم عسل تأثیر بگذارند، از بین می برد.

با این حال برخی افراد معتقدند که پاستوریزه کردن تعداد آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی موجود در عسل را کاهش می دهد.

تفاوت آنها چگونه است؟ عسل خام به طور طبیعی کدرتر از عسل معمولی است زیرا بقایای لانه زنبوری آنقدر کوچک است که فیلتر نمی شود.

عسل خام نسبت به عسل معمولی از نظر رنگ و بافت تنوع بیشتری دارد. رنگ عسل خام ممکن است بسته به گلهایی که زنبورها گرده افشانی کرده اند تغییر کند.

در حالی که هیچ مطالعه بزرگی تایید نکرده است که عسل خام مغذی تر از عسل معمولی است برخی از مطالعات کوچک نشان می دهد که عسل خام ممکن است فواید سلامتی بیشتری داشته باشد. مطالعات نشان می دهد که عسل خام حاوی انواع مختلفی از مواد مفید است.

عسل

عسل خام حاوی اجزای خاصی است که می تواند فواید سلامتی داشته باشد. پاستوریزاسیون و سایر فرآیندها ممکن است برخی از این عناصر را حذف یا کاهش دهند که عبارتند از:

گرده زنبور عسل که دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است.
بره موم زنبور عسل، ماده ای چسب مانند که به حفظ کندو کمک می کند.
ویتامین ها و مواد معدنی خاص
آنزیم ها
آمینو اسید
آنتی اکسیدان ها

فقدان مطالعات کنترل شده در مقایسه عسل پاستوریزه و خام وجود دارد. با این حال برخی از منابع گزارش می دهند که عسل پاستوریزه حاوی اندکی اگر وجود داشته باشد از فواید سلامتی عسل خام است.

از آنجا که پاستوریزه کردن عسل را در معرض دمای بالا قرار می دهد، ممکن است خواص طبیعی عسل را از بین ببرد یا از بین ببرد.

این بدان معنی است که عسل خام ممکن است فواید سلامتی قوی تری از نظر التیام زخم ها و مبارزه با عفونت ها نسبت به عسل معمولی داشته باشد.

بسیاری از مطالعات نشان داده اند که عسل خام فواید سلامتی دارد. معمولاً این فواید از مواد طبیعی ناشی می شود که ممکن است عسل معمولی حاوی آنها نباشد.